مدیرعامل بیمه سلامت : تا کنون ۲ هزار میلیارد تومان برای پوشش ۹۰ درصدی هزینه بستری بیماران کرونا هزینه کرده ایم
مدیرعامل بیمه سلامت : تا کنون ۲ هزار میلیارد تومان برای پوشش ۹۰ درصدی هزینه بستری بیماران کرونا هزینه کرده ایم
دانانیوز: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: ۹۰ درصد هزینه‌های بستری بیماران کرونا با بیمه سلامت پوشش داده شده است و تا کنون ۲ هزار میلیارد تومان برای کرونا هزینه کرده ایم.

به گزارش دانانیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر محمدمهدی ناصحی در نشستی خبری با اصحاب رسانه افزود: بیمه سلامت با جمعیت ۴۲ میلیون نفر خدمات بهداشتی درمانی و پیشگیرانه را در ۵ صندوق پوشش می‌دهد و بزرگترین صندوق بیمه روستایی با ۲۱ میلیون جمعیت و بیمه همگانی با ۱۳ میلیون نفر تحت پوشش هستند و ۵ و نیم میلیون نفر تحت پوشش صندوق کارکنان دولت قرار دارند.

وی ادامه داد: ما در برخی امور نمی‌توانیم هماهنگ و یکسان عمل کنیم و با توجه به صندوق‌ها و تنوع جغرافیایی و فرهنگی مردم کشور همه نکات را لحاظ کنیم تا بیمه شدگان کمترین آسیب را ببیند.

وی با اشاره به آغاز حذف دفترچه بیمه و الکترونیکی شدن نسخه گفت: ما نخستین بیمه‌ای بودیم که نسخه نویسی الکترونیکی را آغاز کرد و بیش از ۹۵ درصد استقرار و اتصال داریم و شاید بسیاری از مراحلی که ما طی کرده‌ایم، بیمه‌های دیگر طی نکرده باشند. به دلیل آسیب پذیر بودن بیمه‌شدگان و بیمارستان‌های دولتی موضوع را همزمان با تأمین اجتماعی پیش می‌بریم، اما برای حذف نسخ اندکی صبر کردیم و سعی کردیم جو روانی را طوری حفظ کنیم که فردی در بیمارستان‌ها دچار چالش نشود. امروز در تأمین اجتماعی جلسه‌ای با معاونت درمان داشتیم و حامی نسخه نویسی الکترونیک و همکاران در تأمین اجتماعی هستیم تا دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: نسخه نویسی الکترونیک در سطوح مختلف و در بخش سرپایی و بستری بسیار حائز اهمیت است و اگر در آینده نظام ارجاع و پزشک خانواده مستقر شود، منابع برای سلامت مردم سوق داده می‌شود. باید توجه داشت که ما از کشور‌های نخست در مصرف برخی دارو‌ها و تجهیزات پزشکی هستیم و مصرف غیر منطقی داریم و به همین دلیل نکات فنی و مهمی در نسخه نویسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و یکی از فواید نسخه نویسی الکترونیک کنترل مصرف دارو به نفع بیمار است.

آقای دکتر ناصحی درباره هزینه‌های بیمه سلامت در بخش کرونا بیان کرد: در بستری ۹۰ درصد هزینه‌ها و در بخش سرپایی ۷۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم و تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان در کرونا هزینه کرده‌ایم که در صندوق‌های مختلف هزینه‌ها متفاوت است.

وی به عقد قرارداد جدید با هزار و ۲۳۹ مرکز جدید اشاره کرد و افزود: ۴۲۷ مطب، ۶۶ آزمایشگاه، ۵۴ دانشگاه، ۷ بیمارستان و… جزئی از همین مراکزی هستند که تعدادش ذکر شد.