کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی!/ادامه محدودیت‌های شبانه در ایام نوروز
کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی!/ادامه محدودیت‌های شبانه در ایام نوروز
دانانیوز:رئیس پلیس راهور فاتب با اشاره به کاهش تصادفات منجر به فوت در پایتخت گفت: محدودیت‌های تردد شبانه در دوره عید نیز ادامه خواهد داشت./سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در هفته گذشته رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش و این نگران کننده است.

به گزارش دانانیوز به نقل ازشبکه خبر، سردار «محمدحسین حمیدی» در نشست خبری اضافه کرد: با توجه به خرید‌های پایان سال، تلاش داریم با حضور مأموران پلیس راهور در مکان‌های مختلف چرخه ترافیک روان باشد.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو که شامل نیم میلیون نفر بودند در روز پدر (سالروز ولادت امیرالمؤمنین، امام علی علیه‌السلام) وارد بهشت زهرا شدند، افزود: پلیس برای پنجشنبه آخر سال آماده است و جلساتی هم در این زمینه با مسئولان بهشت زهرا داشتیم.

رئیس پلیس راهور فاتب گفت: پس از تحویل سال و با توجه به اینکه در خلوتی شهر، سرعت وسایل نقلیه بیشتر خواهد شد، دوربین‌ها با به‌روزرسانی، تخلفات را ثبت خواهند کرد؛ همچنین محدودیت‌های تردد شبانه همچنان در روز‌های عید ادامه خواهد داشت.

سردار حمیدی در ادامه با بیان اینکه راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در جمع رؤسای پلیس راهور مورد تقدیر قرار گرفت، افزود: برای دومین سال متوالی، تهران بیشترین کاهش تصادفات منجر به فوت را داشت.

وی ادامه داد: امسال با فعالیت‌های صورت گرفته، ۱۴ درصد تلفات تصادفات نسبت به سال ۱۳۹۸ کاهش یافت و سازمان‌های ایمن و بودجه‌ای در کنار راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برای این منظور تلاش کردند.

رئیس پلیس راهور فاتب بیان کرد: همکاران من در تمامی شرایط برای حفظ ایمنی مردم در میدان حضور داشتند و خوشبختانه دستاورد‌های خوبی داریم.

*************

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی

به گزارش دانانیوز به نقل ازشبکه خبر،دکتر لاری افزود: اگر تردد‌ها افزایش و کرونا چرخش پیدا کند، دستاورد‌هایی که بواسطه رعایت شیوه‌نامه‌ها و اجرای طرح شهید سلیمانی به دست آمد، از بین می‌رود.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور افزود: مرگ و میر به علت کرونا در ۵۰ درصد استان‌های کشور صفر و این به دلیل افزایش شناسایی بیماران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم و اصناف و همچنین اجرای طرح‌هایی مانند طرح شهید سلیمانی است. اکنون شرایط ثبات نسبی، اما شکننده‌ای در زمینه کرونا داریم و نگران تعطیلات عید نوروز و سفر‌ها هستیم.

وی ادامه داد: واکسن کرونا وارد کشور شده و تولید واکسن در کشور نیز در حال انجام است. از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و سفر نروند تا دچار خیز جدید بیماری نشویم و تعداد زیادی از هموطنان را از دست ندهیم. تاکنون واکسن‌های وارداتی مثل باهارات هند و واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی وارد شده و واکسن کرونا از سبد کوواکس نیز در هفته‌های آینده وارد می‌شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: نوسان مرگ و میر به علت کرونا در حال حاضر به علت فوتی‌هایی است که در خوزستان رخ می‌دهد و حتی استان‌های همجوار مثل کهگیلویه و بویراحمد هم در خطر هستند و شنبه هفته جاری مشاهده کردیم که گچساران هم دچار وضعیت قرمز شد.

لاری اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه محدودیت‌ها پیشنهاد دهنده است، اما تصمیم نهایی را ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ می‌کند. پیشنهاد وزارت بهداشت این است که مردم در ایام نوروز سفر نروند و مباحثی مانند قرنطینه بیماران جدی گرفته شود. محدودیت‌ها و جریمه‌ها بر اساس رنگ بندی شهر‌ها اگر جدی گرفته شده و نظارت‌ها بیشتر باشد، وضعیت شهر‌هایی مانند تهران هم بهتر خواهد شد.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذر ماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.

در این طرح بسیجیان و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تأمین نیاز‌های اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می‌دهند.

اطلاع رسانی به موقع و تشخیص مخاطرات در فوریت‌ها می‌تواند جان انسان‌های در معرض خطر را در شرایط اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.

بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی از طریق بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.

این مشارکت محله محور باید بگونه‌ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیت‌ها توسط گروه‌های مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات مرتبط با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فشرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.

موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید و یادآور می‌شوند: بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهد کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح«هر خانه یک پایگاه سلامت» با محتوای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و برای جلب مشارکت مردم از طریق انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت محله برای هر ۴۰ سفیر خانوار با محوریت بسیج امکانات محله و در جهت بهبود وضعیت اجتماعی (از جمله سلامت)، اقتصادی و فرهنگی جامعه مطرح شد تا با مشارکت مردم و نهاد‌های مردم محور، محلات از محرومیت خارج شود.

از زمان شیوع کرونا در کشور(ابتدای اسفند ۹۸) تا کنون ۶۱ هزار و ۲۳۰ نفر از هموطنان بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.