منو
دوشنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار دانشگاهی, اخبار ویژه, پژوهش و فناوری, علمی و آموزشی /   /  در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی نیرو و علوم

رئیس جمهوری: / بر سر دانشگاه و امنیت دانشجویان با هیچ کس معامله نکردم/راهی جز اقتصاد دانشگاه بنیان وجود ندارد /دانشجوی ما باید صاحب علم و مهارت باشد

رئیس جمهوری: / بر سر دانشگاه و امنیت دانشجویان با هیچ کس معامله نکردم/راهی جز اقتصاد دانشگاه بنیان وجود ندارد /دانشجوی ما باید صاحب علم و مهارت باشد
همه نکاتی که در روزهای اخیر در فضای های مختلف درمورد دانشگاه و لزوم حساسیت دولت نسبت به استقلال دانشگاه و نسبت به محیط دانشگاه و آینده دانشجویان و شیوه فعالیت تشکل های دانشجویی در ایران مطرح شد، نشان آن است که دانشگاه ما زنده است.
۷ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۲۳
/
/
295 بازدید
/
/

دانانیوز:  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه رای اعتماد وزیران پیشنهادی نیرو و علوم، تحقیقات و فناوری افزود: مبنای ادامه یا توقف کار همین پیوست است که این پیوست هم از برنامه دولت که مردم به آن رای داده اند و اسناد قانونی بالا دستی است، استخراج شده است.
وی تصریح کرد: دولت در راه و مسیر خود در زمینه احترام به علم ودانشگاه ، غیرامنیتی بودن محیط دانشگاه و احترام به دانشجویان و آزادی اندیشه و بیان در دانشگاه ذره ای کوتاه نخواهد آمد.
دانانیوز به نقل از ایرنا، وی با بیان این که خوشحالم که باردیگر فرصتی پیش آمد تا در محضر نمایندگان ملت نکاتی را عرض کنم بویژه در مورد دو وزارتخانه ای که تعیین تکلیف آنها متاسفانه کمی به تاخیر افتاد، ادامه داد: البته شاید این تاخیر خواصی هم داشت.
روحانی یادآور شد: این تاخیر نشان داد که فضای جامعه ما و بویژه دانشگاهیان عزیز نسبت به آینده و سرنوشت دانشگاه و علم دانشجویان و محیط دانشگاه، آینده علم وپژوهش در کشور تا چه حد حساسیت دارند .
وی همچنین اظهار کرد: همه نکاتی که در روزهای اخیر در فضای های مختلف درمورد دانشگاه و لزوم حساسیت دولت نسبت به استقلال دانشگاه و نسبت به محیط دانشگاه و آینده دانشجویان و شیوه فعالیت تشکل های دانشجویی در ایران مطرح شد، نشان آن است که دانشگاه ما زنده است.
روحانی افزود: این مسایل نشان داد که اساتید ما فعال هستند و به سرنوشت خود به دقت توجه دارند و من از همه آنهایی که در این فضا سخن گفتند، مقاله نوشتند ونقد کردند سپاسگزارم و مفهوم آن اهمیت علم و دانشگاه و مفهوم آن سرزنده بودن نسل جوان ما و دانشگاه ها است.
وی تصریح کرد: هرآن چه در انتخابات ۹۲ و ۹۶ درمورد محیط دانشگاه ها و امن بودن دانشگاه و نه امنیتی بودن دانشگاه ها و فضای آزاد و امنیت لازم برای دانشجو و برای استاد گفته شد همچنان رییس جمهوری و دولت دوازدهم به عهد خود وفادار خواهد بود.
رییس جمهوری همچنین گفت: در محضر نمایندگان ملت ایران عرض می کنم مبنای من در نحوه سلوک با وزرایی که تا امروز انتخاب شدند و دو وزیری که انشاء الله به کمک شما امروز انتخاب خواهند شد، پیوست حکم است.
روحانی اضافه کرد: تمام وزیران دولت دوازدهم در کنار حکم وزیری یک پیوست حکم دارند و در آن دقیقا مشخص شده است که قدم به قدم اولویت دولت دوازدهم در اجرای ماموریت آنها چیست .

** بر سر معرفی وزیر علوم معامله نکردم
رییس قوه مجریه همچنین مبنای ادامه کار با اعضای دولت را پیوست حکم آنان عنوان کرد و گفت: بر سر معرفی وزیر علوم معامله نکردم.
روحانی ادامه داد: دانشگاه و وزارت علوم از حساسیت ویژه ای برخودار است و البته نیاز به گفتن ندارد و همه نمایندگان می دانید هماهنگ کردن برای معرفی وزیر به مجلس در برخی از وزارتخانه ها، در هماهنگی آسان تر انجام می گیرد ولی برخی دیگر طولانی تر است، صبر، حوصله و تعامل کردیم اما معامله نکردیم.
وی خاطر نشان کرد: من بر سردانشگاه، فضای دانشگاه، امنیت دانشجویان، آینده دانشجویان و خطی که دولت از ابتدا اعلام کرده است، با هیچ کس معامله نکردم و نخواهم کرد و آنچه وعده من با ملت ایران بوده است به حول و قوه الهی و به شرط حیات تا پایان دولت ادامه خواهد یافت و ملت ایران شاهد آن خواهند بود و نیازی نیست که به عجله درمورد افراد قضاوت کنیم.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: همه معیارهایی که برای انتخاب وزیر علوم بوده من کوتاه نیامدم. ممکن است زمان طولانی شده و در این فرصت ۶۰ تا ۷۰ روز طولانی شد ولی پای تمامی اصولم بوده ام.
روحانی افزود: آقای منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم استادی کامل است و دارای مراحل طی شده علم، پژوهش و از اساتید برجسته است و کار مدیریت لازم را در ستاد دانشگاه، دانشکده انجام داده و با وی صحبت کردم و همه شرایط را با وی در میان گذاشتم ، همچنان که با افرادی دیگری صحبت کردم و نشد که آنها را به مجلس معرفی کنم.
وی تصریح کرد: محیط دانشگاه برای همه دانشجویان، احزاب، جناح ها و تفکرات دانشجو است و هیچ کس در دانشگاه، هیچ انجمن، جمعی و جناحی در داخل دانشگاه نباید احساس بی پشتوانگی کند و احساس کرده برای دیگران امنیت است و برای او نیست و نظر وزارتخانه نسبت به جناح های مختلف متفاوت است و مبنای ما از اول مبنای اعتدال بوده و اکثریت باید حاکم باشد ولی اقلیت باید بطور کامل از حقوق خود برخوردار باشد. اسلام، قانون، شرایط امروز کشور به ما اجازه نمی دهد که در مسایل جزیی رودروی هم بیایستم.
وی همچنین گفت: اگر اختلافات جدی دو سال پیش جایز بود و مکروه امروز حرام است و گناه کبیره است. امروز نیاز به وحدت داریم و شرایط خاصی داریم. بار بزرگ مسئولیت در ایجاد وحدت و ایستادگی در برابر دیگران دانشگاه است و در زمان نهضت اسلامی بار اول بر دوش دانشگاه و دانشگاهیان بود که در کنار انقلابیون پرچم نهضت را بر دوش کشیدند و استاید دانشگاه بودند که نهضت و انقلاب را برای مردم تببیین کردند و در جنگ تحمیلی دانشگاه نقش بزرگی را ایفا کرد و این دانشگاه بود که در آن مقطع به ما کمک کرد.
رییس جمهوری همچنین گفت: در بسیاری از موارد دانشگاه علمی و صنعتی ما از جمله دانشگاه شریف به ما یاری و کمک کرد علاوه بر اینکه دانشجویان و اساتید در جبهه جنگ بودند و پزشکان در بیمارستان های خط مقدم بودند هر جا مشکلی برای کشور پیش آمده دانشگاه در صف مقدم بوده است.
روحانی افزود:امروز هم برای اداره دولت ما دست نیازمان به سوی فارغ التحصیلان دانشگاهها است وفردا هم برای اداره کشور دست ملت ما به سوی دانشجویان امروز دانشگاهها دراز خواهد بود.
وی ادامه داد: اگر ما به فکر اقتصاد مقاومتی هستیم راهی جز اقتصاد دانشگاه بنیان وجود ندارد و اگر به فکر روابط سیاسی با عزت هستیم راهی به جز داشتن دیپلمات های متخصص وجود ندارد واگر می خواهیم از حقوق ملت ایران در دادگاه های داوری های بین اللملی دفاع کنیم راهی جز داشتن متخصصین برجسته حقوقی نخواهیم داشت .
رییس جمهوری جمهوری تصریح کرد: برای مدیریت و اقتصاد کشور وبرای حقوق ملت نیازمند دانشگاه هستیم و دانشگاهی که بتواند آزاد اندیش باشد و در آنجا کرسی آزاد اندیشی به پا باشد ودانشگاهی که تفکرات مختلف سیاسی فضا را برای فعالیت سیاسی خود شان اماده وباز ببینند.
روحانی گفت: وزیر علوم باید شرایط را برای فعال تر شدن دانشگاه ها، اساتید و دانشجویان و سیر مراحل علمی در سطح جهان و رقابت با کشورهای پیشرفته را فراهم کند.
وی از نمایندگان مجلس و دانشجویان سئوال کرد که آیا فضای دانشگاه ما امروز نسبت به سال ۹۱ بهتر شده است یا خیر؟ آیا فضای دانشگاه آزادتر شده است یا نه؟ آیا دانشجویان ما در اجتماعات خود در بیان نظرات خود آزادتر هستند یا نه؟ آیا در مسیر رشد علمی، دانشگاه ها نسبت به چهار- پنج سال پیش بهتر شده است یا نه ؟
رییس جمهوری ادامه داد: شرکت های دانش بنیان ما که امروز در سایه تلاش وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان ومعاونت فناوری رییس جمهوری امروز هزاران شرکت دانش بنیان مورد حمایت دولت هستند و حلقه اتصال را بین دانشگاه و تولید و بین دانشگاه و اقتصاد مقاومتی برقرار کرده اند آیا با سال های قبل قابل مقایسه است؟
روحانی افزود: من یکی از نکاتی که از آقای غلامی خواستم در دانشگاه ها مد نظر قرار دهد این است که دانشجوی ما باید صاحب علم و مهارت باشد و این که می گویم دانشجویی فارغ التحصیل شده است کاغذی را به عنوان مدرک دانشگاهی در دست دارد نمی تواند برای ما افتخار چندانی باشد.
وی افزود: آن روزی که دانشجوی ما مدرک کارشناسی یا مراتب بالاتر را در دست دارد و یک مهارت را در صحنه جامعه به خوبی یاد گرفته است و مراکز تولیدی ما او را جذب خواهد کرد، من این را به وزیر آینده علوم گفتم که دانشگاه ها باید با صنعت، کشاورزی وخدمات متصل باشد.
رییس دولت دوازدهم اظهارداشت: داتنشجو از سال دوم باید مهارت و کارآموزی یاد بگیرد و از سال سوم باید فردی کاردان در صحنه عمل باشد و بعد از دوره اول لیسانس و کارشناسی باید بتواند یک شغل قابل قبول متناسب با علم ودانش ومهارتی که اموخته انجام دهد.
روحانی افزود: درست است شرایط کار در جامعه ایده آل نیست اما درعین حال دولت این افتخار را دارد که در فصل دوم سال جاری دارای یک رشد کم نظیر ویا بی نظیری در مساله اشتغال برداشته است و آن این که نزدیک ۸۰۰ هزار نفر در تابستان امسال نسبت به پارسال مشغول کار شدند که رقم بسیار امید وارکننده ای است.
وی ادامه داد: گرچه هنوز تا رسیدن به رقم مطلوب فاصله داریم ولی به این معنا است که مسیر ما مسیبر امید است ومن در اینجا خطاب می کند که وزیر علوم آینده و اساس وزارت علوم باید بر مبنای امید باشد کما اینکه بعدا خواهم گفت اساس صنعت اب وبرق برمبنای تدبیر باشد.
رییس قوه مجریه خاطرنشان کرد: وزارت علوم و دانشگاه های ما باید به گونه ای باشد که دانشجوی امروز امیدوار باشد و من دانشجو که می بینم به خاطر تعلق به تفکر سیاسی همین امروز در دانشگاه فضایی برای ندارم سخن گفتن ندارم به معنای این است که امید به شغل فردا ندارد وهمین هایی ک امروز در دانشگاه بین من وهم کلاسی من به خاطر تفکر سیاسی فرق می گذارند به او امید می دهند وبه من ناامیدی وبه او فضا می دهند وجا را برای من تنگ می کنند به معنای آنست که دانشجو نمی تواند به عدالت نظام ودولت متکی باشد.
روحانی افزود: دانشگاه باید فضای آزاد و امن برای همه تفکرات وبرای همه دانشجویان عزیز در سراسر کشور باشد و محیط، محیط علم و دانش وپژوهش باشد ودانشگاه به خوبی وبا مراحل تولیدی کشور در ارتباط تنگاتنگ ومداوم باشد.
وی اضافه کرد: این برای ما افتخار نیست که فارغ التحصیلان ما زیاد باشند وبه همان اندازه سال ها پی جوی کار باشند ، همیشه دانشگاه ها براین مبنا بوده که بعد از فارغ التحصیل شدند در ترم اول یا دوم بعد از شش ماه یا یک سال می توانستند یک شغل مناسبی پیدا کنند وچنین فضایی را برای جامعه علمی ودانشگاهی بوجود بیاوریم.
رییس جمهوری تصریح کرد: دکتر غلامی به عنوان شخصیت علمی، مدیر، متدین و انقلابی بی تردید فضای دانشگاه را در همان مسیر سال ۹۳ و۹۴ قرار خواهد داد و دانشگاه ۹۶ با ۹۳ متفاوت نخواهد بود و مسیر همان مسیر است وبه عنوان رییس جمهور به دانشجویان واساتید قول و وعده می دهد وشخصا هم خودم روند دانشگاه را پایش خواهم کرد و به خوبی می دانم دانشگاه چه منت بزرگی را در کشور بر ما داشته ودرمقاطع مختلف چه دینی را نسبت به دانشگاه داریم در انقلاب و در نظام در دفاع مقدس و امروز در ایستادگی در برابر قدرت های بزرگ.
مشکل اول کشور، آب است
رییس جمهوری با بیان اینکه یکی از مسایل مهم ما مسئله آب در کشور است، افزود: از آب برای نیازهای ضروری برای آشامیدن، صنعت، کشاورزی و آبادانی کشور استفاده می شود.همه می دانیم یکی از مسایل مهم امروز و فردای ما ‘ آب ‘ است. در زمینه آب در کشور بعد از جنگ تحمیلی اقدامات فراوانی انجام و سدهای فراوان احداث شد تا آب ها مهار شود و پایدار بماند و به مصارف داخلی برسد.
وی تصریح کرد: در زمینه عرضه آب تقریبا بیشترین کارها انجام شده است. زمانی در جهان دوران سدسازی بود و ۴۶ هزار سد بزرگ ساخته شد که حدود ۲۳ هزار آن در چین بود و بقیه در کشورهای دیگر. ما هم بعد از جنگ چون عقب ماندگی داشتیم، برای مهار آب، سدهای بزرگی را ساختیم. ولی امروز مانند گذشته نیست و دست ما در این زمینه باز نیست . روزی موضوع این بود که آب وارد کنیم و در این زمینه مذاکرات فروانی صورت گرفت و امروز نیز درباره آن صحبت می کنیم ولی وضعیت ان گونه که باید نیست چون کشورهای دارای آب فراوان همسایه ما نیستند و کشورهایی که در همسایگی هستند با دیگر کشورهای همسایه که آب آنها از آن کشورها تامین می شود بر سر خروج آب دعوا دارند.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم که به استان شما نمایندگان مجلس آمدم گفتید که آب استان ما را از فلان دریا یا دریاچه می توان تامین کرد که درست است و می توان درباره آن فکر کرد و درباره آن نیز اقدامات عملی انجام شده است ولی باید دید که به چه قیمتی آب به مصرف می رسد و در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری و بخش خصوصی و سرمایه خارجی داریم و باید تلاشمان را در این زمینه ادامه دهیم.
وی خاطر نشان کرد: دولت در زمینه پساب و تسویه فاضلاب وارد شده و سرمایه گذاری کرده است. این کار برای محیط زیست ضروری است. راه دیگر؛ استفاده از آب های ژرف است که هیچ یک از این موارد در لیست فعالیت های دولت خط نخورده و ما مشغول تلاش هستیم. بیشترین سرمایه گذاری را باید در سمت تقاضا انجام دهیم. باید تلاش کنیم که از آب موجود چگونه به بهترین وجه استفاده و بهره برداری کنیم.
روحانی ادامه داد: دولت و مجلس باید دست به دست هم دهند و این موضوع حل شود زیرا بیشترین آب کشور در زمینه کشاورزی مصرف می شود و باید دید آیا محصولاتی که نیازمند به آب زیاد است باید همه در داخل کشور کشت شود و آیا نباید از کشت فراسرزمینی استفاده کرد و محصولاتی که نیازمند آب زیاد است کشت آن را به کشورهای دیگر ببریم. کارهایی در این زمینه آغاز شده است.
وی افزود: بنابراین ما در زمینه تقاضا، قدم های فراوانی برداشته ایم. تلاش دولت یازدهم هم برای این بود که بهره وری را در آب بالا ببریم و از شیوه های سنتی فاصله بگیرم و از شیوه های مدرن برای آبیاری استفاده کنیم. از وزیر نیروی سابق تشکر می کنم و از وزیر کشاورزی کنونی نیز متشکر هستم.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: تلاش باید کنیم تا زمین کمتر، آب کمتر، محصول بیشتر برداشت کنیم که در حوزه های انتخابیه نمایندگان در بخش های مختلف این کار انجام شده و قدم های خوبی هم دولت در استان های ایلام، کرمانشاه و استان های غربی انجام داده است.
وی افزود: اگر بتوانیم ۱۰ تا ۳۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی کنیم دستمان باز می شود ولی در هر مسیری که می رویم اول منبع مالی خود را باید بررسی می کنیم. هر چقدر بخش خصوصی را تشویق کنیم بسیار بهتر است.معضل آب با تدبیر و برنامه ریزی قابل حل است. بحث دولت دوازدهم و مجلس نیست، باید موضوع آب را حل کنیم چون موضوع میان نسلی است و اینجاست که می گویم وزارت نیرو وزارت تدبیر است.
روحانی گفت: باید برای حیات ایران در بلند مدت فکر کرد و باید بدانیم که ۱۰ تا ۲۰ سال دیگر چه مقدار آب با افزایش جمعیت، مواد غذایی، توسعه شهرها و صنعت باید داشته باشیم که به نظر ما شدنی است، ولی من حقابه دریاچه ها و دریاها را فراموش نمی کنم. البته در گذشته کارهایی انجام دادیم . همه باید دست به دست هم دهند تا بتوانیم از این مشکل و معضل عبور کنیم ، ولی کار سختی است و مشکلی بزرگ روبروی ما است، اما راه حل وجود دارد.
وی ادامه داد: مهارت، تخصص و دانش اردکانیان در مسئله آب است ولی به معنای این نیست که از انرژی و برق غافلیم . مشکل اول ما آب است .
رییس جمهوری گفت: ما امروز شرق و غرب را در معرفی وزرا جمع کرده ایم وزیر علوم در استرالیا تحصیل کرده و وزیر نیرو در غرب البته فردی بادانش، آگاه و در سازمان های بین المللی کار کرده است و آشنا با علوم در کشورهای مختلف و فردی با تجربه در وزارت نیرو است.
روحانی افزود: در دهه ۷۰ موضوع آب در غرب کشور برای من که مسئول دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم اهمیت داشت و طرحی آماده کردیم که در اواخر دوران آیت الله هاشمی این موضوع را وی دنبال می کرد و در دولت آقای خاتمی، وی به شدت آن را از بنده می خواست.
وی تصریح کرد: مرحوم هاشمی در دوره بعد هم با وجود آن که چندان امیدوار نبود کارها خوب پیش رود بازهم موضوع را دنبال می کرد و از من می خواست که آن طرح را دنبال کنم چون عضو شورای عالی امنیت ملی بودم می گفت ازآن طریق مسئله را دنبال کن. آقای اردکانیان می داند که مرحوم آیت الله هاشمی برای آبادانی ایران و مخصوصا حفظ خاک و صنعت و ساخته شدن ایران، شب و روز به فکر بود .

۰

http://dananews.ir/?p=5212   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • مهلت ارسال مدارک برای امریه در شرکتهای دانش بنیان اعلام شد/ 3 بازدید
 • با اجرای یک قانون؛ انگلیس از کودکان در فضای آنلاین محافظت می کند!/ 2 بازدید
 • حسنوند: با تحریم کامل نفتی ایران قیمت نفت به ۱۰۰ دلار خواهد رسید/ 2 بازدید
 • آیا سال ۹۸ در بازار مسکن سرمایه گذاری کنیم؟/ 4 بازدید
 • دو فرنگی‌کار ایرانی قهرمان بازی‌های آسیا شدند/ 6 بازدید
 • وقوع بیش از ۸۹۰ زمین‌لرزه در فروردین ۹۸/ 8 بازدید
 • آیا مردم به‌خاطر گرانی کاغذ و قیمت کتاب، به نمایشگاه کتاب نمی‌آیند!؟/ 7 بازدید
 • سیدمرتضی علوی صدر: دوره کاربردی ” آموزش مفاهیم بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار ” با همکاری دانشگاه گیل در منطقه گیلان برگزار می شود/ 316 بازدید
 • رفتار محترمانه با زنان؛ طرحی برای “مرد شدن پسران”، ابتکار یک دبیرستان در پیتسبورگ آمریکا/ 65 بازدید
 • اسکار ۲۰۱۹؛ شبی خاطره‎انگیز برای کتاب سبز و آلفونسو کوارون/ 61 بازدید
 • فرصتی برای نظام درمانی ایران؛ بیماران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به دنبال درمان در آلمان!/ 60 بازدید
 • مدیرعامل هما: بدهی بزرگی داریم اما پروازهای اروپایی ادامه دارند/امکان خریداری هواپیمایی نو بسیار دشوار است!/ایران‌ایر قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است/ 65 بازدید
 • صعود بسکتبال ایران به جام جهانی؛ زمانی برای پایان اختلاف‌ها/ 38 بازدید
 • دبیر هیئت دولت: مردم بیش از توطئه‌های دشمن، نگران داخل هستند!/ دولت آرایش خود برای سال ۹۸ را متفاوت طراحی و ترسیم کرده است/ 56 بازدید
 • مسئولان تامین اجتماعی برای عدم اجرای قوانین پرستاری رقابتی تنگاتنگ دارند!/ تا دلتان بخواهد، قوانین اجرا نشده داریم!/ 63 بازدید
 • وزیر امور خارجه قطر : شاهد شکافی بی سابقه میان کشورهای منطقه هستیم/ ایران باید در هر نشست مرتبط با این کشور، حضور داشته باشد/ 56 بازدید
 • مردم تاوان فساد در بخش صادرات را می‌دهند/ ضرورت توقف فعالیت بازار ثانویه ارز /اشخاصی که ارز حاصل از صادرات را برنمی‌گردانند، باید به اشد مجازات برسند/ 55 بازدید
 • محسن هاشمی : FATF به موضوعی برای دوقطبی‌سازی در کشور تبدیل شده است/ طیف مخالف همه توان لجستیکی خود را به میدان آورده است!/ 65 بازدید
 • افتتاح نمایشگاه بین‌المللی اسباب‌بازی با حضور یکصد کشور در نیویورک/ 72 بازدید
 • وزیر آموزش و پرورش : برخی خانواده‌ها به آموزش و پرورش اعتماد ندارند!/ما باید اشکالات‌مان را برطرف کنیم!/ 61 بازدید
 • سیدمرتضی علوی صدر: دوره کاربردی ” آموزش مفاهیم بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار ” با همکاری دانشگاه گیل در منطقه گیلان برگزار می شود/ 316 بازدید
 • وقوع بیش از ۸۹۰ زمین‌لرزه در فروردین ۹۸/ 8 بازدید
 • آیا مردم به‌خاطر گرانی کاغذ و قیمت کتاب، به نمایشگاه کتاب نمی‌آیند!؟/ 7 بازدید
 • دو فرنگی‌کار ایرانی قهرمان بازی‌های آسیا شدند/ 6 بازدید
 • آیا سال ۹۸ در بازار مسکن سرمایه گذاری کنیم؟/ 4 بازدید
 • مهلت ارسال مدارک برای امریه در شرکتهای دانش بنیان اعلام شد/ 3 بازدید
 • با اجرای یک قانون؛ انگلیس از کودکان در فضای آنلاین محافظت می کند!/ 2 بازدید
 • حسنوند: با تحریم کامل نفتی ایران قیمت نفت به ۱۰۰ دلار خواهد رسید/ 2 بازدید
 • با اجرای یک قانون؛ انگلیس از کودکان در فضای آنلاین محافظت می کند! / ۰ نظر
 • مهلت ارسال مدارک برای امریه در شرکتهای دانش بنیان اعلام شد / ۰ نظر
 • سیدمرتضی علوی صدر: دوره کاربردی ” آموزش مفاهیم بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار ” با همکاری دانشگاه گیل در منطقه گیلان برگزار می شود / ۰ نظر
 • آیا مردم به‌خاطر گرانی کاغذ و قیمت کتاب، به نمایشگاه کتاب نمی‌آیند!؟ / ۰ نظر
 • وقوع بیش از ۸۹۰ زمین‌لرزه در فروردین ۹۸ / ۰ نظر
 • دو فرنگی‌کار ایرانی قهرمان بازی‌های آسیا شدند / ۰ نظر
 • آیا سال ۹۸ در بازار مسکن سرمایه گذاری کنیم؟ / ۰ نظر
 • حسنوند: با تحریم کامل نفتی ایران قیمت نفت به ۱۰۰ دلار خواهد رسید / ۰ نظر