منو
پنجشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۶

حقایق عجیبی درباره چین که نمی‌دانستید!؟

حقایق عجیبی درباره چین که نمی‌دانستید!؟
فکر می‌کنید درباره چین همه چیز می‌دانید؟ اما شرط می‌بندیم که هنوز خیلی چیز‌ها درباره آن نمی‌دانید، چین فقط اسباب بازی و غذاهای عجیب نیست، یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان است.
۲۲ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۱۹:۰۲
/
/
17 بازدید
/
/

دانانیوز: حقایق عجیبی درباره چین که نمی‌دانستیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،فکر می‌کنید درباره چین همه چیز می‌دانید؟ اما شرط می‌بندیم که هنوز خیلی چیز‌ها درباره آن نمی‌دانید. چین فقط اسباب بازی و غذاهای عجیب نیست، یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان است. اما می‌خواهیم درباره چیزهای عجیبی صحبت کنیم که امروزه در چین وجود دارد.

غارنشینان مدرن

همه چینی‌ها در خانه ها و آپارتمان‌های زیبا زندگی نمی‌کنند، بلکه برخی از آن‌ها در غارهای واقعی زندگی می‌کنند. غارهایی که مورد سکونت غارنشینان قرار می‌گیرند «یائودونگ» نام دارند. ساکنان این سکونتگاه‌های عجیب می‌گویند که غارشان را با هیچ چیز دیگری در دنیا عوض نمی‌کنند. حدود ۳۰ میلیون چینی در غار زندگی می‌کنند که برابر با جمعیت استرالیا است؛ و مثل این می‌ماند که همه ساکنان استرالیا در غار زندگی کنند.

ساختمان‌های عجیب و غریب

علاوه بر اینکه چین سکونتگاه‌های عجیبی مثل یائودونگ‌ها دارد، برخی از عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان را هم دارد. چین پر از هتل ها، ساختمان‌های اداری، آسمانخراش‌ها و دیگر ساختمان‌های عجیب است. یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های چین هتل امپراطور است که در عکس زیر مشاهده می‌کنید. اگر چه در نگاه اول شبیه مجسمه عظیمی از سه مرد است، اما در واقع هتلی با ۲۰۰ اتاق است. وجود این هتل باعث می‌شود فکر کنید که معماران چینی افراد عجیبی هستند.

پارک با تم کوتوله

به نظر چه کسی کوتوله ها، چه تخیلی و چه واقعی، بامزه نیستند؟ چیزی در کوتوله‌ها وجود دارد که باعث می‌شود از آن‌ها خوشمان بیاید. اما به نظر می‌رسد چینی‌ها خیلی بیشتر از همه ما به کوتوله‌ها علاقه دارند چون پارکی را به آن‌ها اختصاص داده اند. نام این پارک عجیب قلمروی آدم کوچولوهاست. اما اگر کوتوله هم نباشید می‌توانید از این پارک دیدن کنید.

منطقه زمانی عجیب

چین سومین کشور بزرگ جهان است. شاید فکر کنید این موضوع باعث می‌شود چندین یا حتی صد‌ها منطقه زمانی داشته باشد. اما درست نیست. چین به رغم وسعت زیادی که دارد فقط یک منطقه زمانی دارد که منطقه زمانی پکن نامیده می‌شود. این یعنی برخی مکان‌های چین تا قبل از ۱۰ صبح طلوع خورشید را نمی‌بینند!

سیستم دسته بندی فیلم ندارد

چین فاقد سیستم دسته بندی فیلم است که تقریبا در هر کشوری وجود دارد. این یعنی کودکان چینی اجازه دارند فیلم‌های خشونت آمیز یا فیلم‌های بزرگسالان را تماشا کنند. هرچند چین این سیستم را ندارد، اما سانسور زیادی دارد. حتی یک کمیته مخصوص در چین وجود دارد که فیلم‌ها را قبل از انتشار بازبینی و اگر لازم باشد سانسور می‌کند.

بزرگترین مرکز خرید دنیا

چین که سومین کشور بزرگ و یکی از پیشگامان اقتصادی دنیاست می‌تواند ساختمان‌های بزرگی بسازد. این بسیار منطقی است، اما همیشگی نیست. چینی‌ها بزرگترین مرکز خرید دنیا را ساخته اند. ممکن است فکر کنید بزرگترین مرکز خرید دنیا همیشه شلوغ است، اما باور کنید این طور نیست. این مرکز خرید با شکست مواجه شد، زیرا تنها چند مغازه در آن باز شد و اکنون هم خالی است.

چند خبر خوب برای معتادان گوشی‌های هوشمند

آیا شما هم یکی از معتادان گوشی‌های هوشمندی هستید که نمی‌توانید بدون نگاه کردن به گوشیتان در خیابان راه بروید؟ اگر هستید شرط می‌بندیم که هنگام برخورد با افراد دیگر در موقعیت‌های ناخوشایندی قرار گرفته اید. این برای همه معتادان گوشی‌های هوشمند اتفاق می‌افتد، به جز چینی ها! در حقیقت آن‌ها هنگام کار با گوشی و راه رفتن، با افراد دیگر برخورد نمی‌کنند، زیرا از خطوطی حرکت می‌کنند که برای آن‌ها تعبیه شده است.

ترافیک و راهبندان

راهبندان یک چیز عادی در چین است و چرا نباشد وقتی سومین کشور بزرگ جهان است که ۷۰ درصد جمعیت آن نیروی کار هستند؟ علاوه بر اینکه چین تاریخ طولانی در ترافیک دارد، طولانی‌ترین راهبندان‌های ترافیکی جهان را هم دارد. طولانی‌ترین ترافیک تاریخ در شانگهای اتفاق افتاد و ۱۲ روز طول کشید! اگر ما در چنین ترافیکی بودیم دیوانه می‌شدیم!

گربه‌های بیچاره

تقریبا همه می‌دانند که برخی چینی‌ها عدات غذایی عجیب دارند. عادات غذایی عجیب آن‌ها شامل خوردن حشرات تا خوردن سگ‌ها می‌شود. اما چیزی هست که چینی‌ها خوردنش را بیشتر از سگ دوست دارند و آن گربه است. چینی‌ها به طور متوسط بیش از ۱۹ میلیون گربه می‌خورند. فکر می‌کنم کسی باید این ظلم به حیوانات را در چین متوقف کند.

پلی استیشن در چین

پلی استیشن یکی از پرطرفداترین سرگرمی هایی است که تا به حال اختراع شده است. هر کسی بازی با پلی استیشن را دوست دارد، زیرا تجربه فراموش نشدنی و شگفت انگیزی برای همه است، البته به جز چینی ها! چینی‌ها پلی استیشن و سایر پلتفرم‌های بازی را محکوم می‌کنند. شما نمی‌توانید در چین پلی استیشن، ایکس باکس و … داشته باشید. با این وجود نمی‌دانیم سرگرمی جوانان چینی چیست؟ شاید به صورت قاچاقی تهیه می‌کنند.

نفس کشیدن در پکن

حتما می‌دانید که پکن اگر آلوده‌ترین نباشد یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان است. این شهر آنقدر آلوده است که ما همه افرادی که در این شهر زندگی می‌کنند و آلودگی آن را تحمل می‌کنند تحسین می‌کنیم. اما آیا می‌دانستید که آلودگی پکن به حدیست که یک روز نفس کشیدن در آن معادل مصرف یک بسته سیگار است؟

شرکت‌های غذایی چین

چین هزاران شرکت مواد غذایی دارد که برخی از آن‌ها بزرگ‌ترین کمپانی‌های غذای دنیا هستند. با این حال همه شرکت‌های غذایی چین، غذا را به روش معمول و خوشایندی تولید نمی‌کنند. چندین شرکت موادغذایی در چین محکوم شدند که محصولات گوشتی خود را در ادرار بز می‌خواباندند. هم چنین شرکت هایی بودند که متهم شدند با استفاده از فاضلاب توفو درست می‌کنند! وحشتناک است! فقط گوشت و توفو در چین نخرید!

آلودگی هوا

یک بار دیگر درباره آلودگی چین صحبت می‌کنیم. یکی از غم انگیزترین حقایق درباره چین این است که یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان است. آلودگی هوای چین آنقدر وحشتناک و گسترده است که در واقع در اقیانوس آرام حرکت می‌کند و لس آنجلس و سانفرانسیسکو را آلوده می‌کند. در واقع آلودگی چین مسئول بیش از یک سوم آلودگی سانفرانسیسکو است.

سیاست تک فرزندی

همان طور که ممکن است بدانید چندین دهه است که سیاست تک فرزندی در چین اعمال می‌شود، اما بزودی سیاست تک فرزندی ممنوع شده و با دو فرزندی جایگزین شده می شود. اما این هرگز اتفاقاتی که به دلیل سیاست تک فرزندی افتاده را جبران نمی‌کند. هزاران والدین چینی که دختر به دنیا می‌آوردند آن‌ها را ر‌ها می‌کردند، چون پسربچه می‌خواستند. سیاست تک فرزندی چین هم چنین باعث میلیون‌ها سقط جنین در سال می‌شد.

پلیس چین و غاز‌ها

پلیس چین یکی از بزرگترین نیروهای پلیس دنیاست. ممکن است فکر کنید پلیس چین از حیوانات مختلف به عنوان حیوانات پلیس استفاده می‌کند، اما پلیس چین از سگ یا سایر حیوانات خطرناک به عنوان حیوان پلیس استفاده نمی‌کند. به جای استفاده از این حیوانات، پلیس چین از غاز‌ها استفاده می‌کند. درواقع پلیس چین به خاطر تیزبینی و طبیعت پرخاشگرانه شان از آن‌ها استفاده می‌کند.

تخم مرغ آبپز

درست مثل مردم سایر قسمت‌های جهان، چینی‌ها هم خوردن تخم مرغ آبپز را دوست دارند، زیرا منبعی سرشار از مواد مغذی مهم است. با این حال برخی از چینی‌ها دوست دارند تخم مرغ را به روش‌های عجیب و غریبی بپزند. به جای پختن تخم مرغ در آب، آن‌ها تخم مرغ را در ادرار پسربچه‌ها می‌پزند، چون از نظر مردم برخی از قسمت‌های چین این روش خوشمزه‌تر است.

اعدام

از زمانی که چین تاسیس شده، اعدام در آن وجود داشته است. چین یکی از اولین کشورهایی بود که مرگ را به عنوان مجازات برخی اعمال خشونت آمیز معرفی کرد و هنوز هم در آن اعمال می‌شود. در واقع تعداد اعدام‌های چین از مجموع همه نقاط جهان بیشتر است که آمار وحشتناکی است. تنها در سال اخیر بیش از ۵۰۰۰ نفر در چین اعدام شدند. این مجازات برای جرایم بزرگی مثل قتل و کودک آزاری در نظر گرفته شده است.

فستیوال سگ‌ها

چین فستیوال خاصی دارد که به سگ‌ها اختصاص دارد، اما این جشنواره برای قدردانی از سگ‌ها نیست بلکه برای خوردن آن هاست! این جشنواره که فستیوال گوشت سگ یولین نام دارد درواقع عجیب نیست، چون چینی‌ها از زمان‌های بسیار دور سگ می‌خورند. در چین اعتقاد بر این است که خوردن سگ گرمای داخلی را تحریک می‌کند و باعث خوش بختی می‌شود.

دولت در مورد فرزند شما تصمیم می‌گیرد

هرچند دولت چین بزودی سیاست تک فرزندی را ممنوع و سیاست دو فرزندی را جایگزین می‌کند، اما این تنها روش کنترل جمعیت آن‌ها نیست. در واقع در چین شما تا زمانی که دولت اجازه ندهد نمی‌توانید بچه داشته باشید. زوج‌های چینی باید برای گواهی برنامه ریزی خانوادگی اقدام کنند تا به آن‌ها اجازه دهند یک فرزند داشته باشند.

همه جا با پیژامه

اگر تا به حال به شانگهای رفته باشید احتمالا صد‌ها نفر را با پیژامه دیده اید که در خیابان‌های شانگهای راه می‌روند. در شانگهای پوشیدن پیژامه به عنوان لباس بیرون کاملا قابل قبول است. حتی برخی از آن‌ها در رستوران‌ها و مراکز خرید هم پیژامه می‌پوشند.

مدفوع در همه جا

اگر یک کودک چینی را دیدید که در خیابان با کمک والدینش مدفوع می‌کند شوکه نشوید. کودکان چینی حق دارند هرجایی این کار را کنند و حتی شلوارهای مخصوصی می‌پوشند که راحت باشند. با این حال والدینشان باید بعد از این کار در مکان‌های عمومی آنجا را تمیز کنند.

منبع:برترین ها

http://dananews.ir/?p=5325   :  لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 • تشریح ضرایب دروس امتحانی آزمون دکتری ۹۷/ 1 بازدید
 • آغاز ثبت نام کنکور دکتری ۹۷/ 5 بازدید
 • زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۹۶ شعبه دبی پیام نور/ 5 بازدید
 • آغاز ثبت نام آزمون دکتری ۹۷ دانشگاه آزاد از فردا/ 8 بازدید
 • پیشنهاد بررسی حذف کنکور دکتری از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی/ 7 بازدید
 • تشریح نحوه شرکت در مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۱۳۹۶ پژوهشگاه پلیمر/ 11 بازدید
 • اعلام رشته های دارای مجوز مقطع دکتری دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم/ 10 بازدید
 • برگزاری مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه هنر تهران در هفته آینده/ 14 بازدید
 • محمدرضا لرنژاد: پروژه شخصی‌سازی درمان سرطان در ایران/خارجی‌ها دانشجو دزدی می‌کنند!/ 17 بازدید
 • پیشنهادهای ۱۴ گانه برای بهبود وضعیت آموزش‌عالی کشور تشریح شد/ 23 بازدید
 • آغاز ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت از فردا/ 18 بازدید
 • مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم شد/تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه‌های حوزه علم و فناوری/ 24 بازدید
 • مسعود برومند از تعریف ماموریت جدید برای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور خبر داد/ وحید احمد: ماموریت‌گرا شدن مرکز تحقیقات علمی کشور ضروری است/ 16 بازدید
 • فهرست حذفیات منابع آزمون سراسری ۹۷ منتشر شد/ 20 بازدید
 • محمدجوادظریف خبر داد: صدور ۶۰ میلیارد دلار حکم ایران و آمریکا علیه یکدیگر// 16 بازدید
 • دانشگاه‌های بزرگ کشور تاب زلزله ندارند! /ساختمان‌های ۴۰ دانشگاه کشور نیازمند بازسازی هستند/ 18 بازدید
 • رئیس جمهوری: زلزله میز محاکمه وایجاد اختلاف نیست! وقت همدلی برای یاری مردم است/ 20 بازدید
 • کمپینی برای داروهای مازاد خانه‌ها؛این‌بار نوشدارو، قبل از مرگ سهراب!/ 18 بازدید
 • رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی: کیوی ایران را به ایتالیا می برند و با برند خودشان صادر می کنند!/وقتی تولید در وضعیت خوبی دارد، واردات یک دهن کجی است!/ 19 بازدید
 • غلام‌حسین دوانی :برون رفت از وضعیت فساد در ایران الکترونیکی کردن کلیه امور است/باید بااجرای طرح جامع مالیاتی رابطه مودی با مامور قطع شود!/ 20 بازدید
 • تأکید وزیر علوم بر نبود چالش اساسی بین دانشگاه آزاد و وزارت علوم/ 58 بازدید
 • ۶ آبان؛ اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری وزارت بهداشت/ 46 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان دانشگاه تهران در روز جمعه ۱۲ آبان/ 44 بازدید
 • پردرآمد ترین مربیان فوتبال در سال ۲۰۱۷ چه کسانی هستند؟/ 40 بازدید
 • دانشگاه علوم پزشکی کرمان پژوهشگر پسادکتری می پذیرد/ 39 بازدید
 • تدریس دارندگان دکتری در مقطع ارشد دانشگاه آزاد بلامانع است/ 38 بازدید
 • شروع مصاحبه تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ دانشگاه صنعتی شاهرود از ۲۳ آبان/ 38 بازدید
 • برگزاری آزمون زبان EPT آبان‎ماه ۹۶ در روز جمعه/ 35 بازدید
 • مدیریت شرکت‌های دولتی زیان‌دِهی که قرارنیست تغییر کنند؛ پورحسینی: دولت بیش از حد بزرگ است. /عقدایی: دولت تمایلی به خصوصی سازی ندارد/ وزارت نفت از موانع اصلی خصوصی سازی است!/ 35 بازدید
 • تحصیل بیش از ۱۴۰هزار دانشجو در مقطع دکتری/ 35 بازدید
 • تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان برای پذیرش و تبادل پژوهشگر و دانشجو/ 34 بازدید
 • آنچه در شورای ملی ایمنی زیستی گذشت؛ اسحاق جهانگیری: علم مهندسی ژنتیک نباید قربانی دعواهای سیاسی شود! /محمود حجتی: متاسفانه تاکنون در زمینه بیوتکنولوژی و تولید محصولات تراریخته فرصت سوزی کرده ایم!/ 34 بازدید
 • رئیس جمهوری: / بر سر دانشگاه و امنیت دانشجویان با هیچ کس معامله نکردم/راهی جز اقتصاد دانشگاه بنیان وجود ندارد /دانشجوی ما باید صاحب علم و مهارت باشد/ 33 بازدید
 • اعزام ۲ هزار دانشجوی بورسیه به خارج تا پایان سال جاری/ 33 بازدید
 • تعیین ظرفیت دکتری پژوهش محور بر اساس پروژه های کاربردی دانشگاه/ 32 بازدید
 • اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری ۹۶ علوم پزشکی آزاد/ 32 بازدید
 • رییس جمهوری :در مورد «هموطن زرتشتی» باید بر مبنای حقوق شهروندی عمل شود / «تأمین منابع مالی پایدار» و «حفظ روحیه، نشاط و مشارکت اجتماعی» دو محور اصلی در مدیریت کلانشهرهاست/ 31 بازدید
 • تشخیص نشانگرهای سرطان مری ۸ سال پیش از بروز بیماری/بدلیل عدم شناسایی به موقع حدود ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به این بیماری طی ۱۰ سال می‌میرند/ 31 بازدید
 • جان کری: توافق هسته‌ای دقیقا مطابق اهدافش پیش می‌رود/ ایده نقض این توافق، بی اساس است/ نتانیاهو از اوباما خواسته بود به ایران حمله کند/ 29 بازدید
 • وزیر علوم پردیس‌ های پولی و نوبت‌های شبانه دانشگاه‌های دولتی را تعطیل کند/ 29 بازدید
 • در ایران دو برابر استاندارد جهانی، خانه بدون سکنه وجود دارد! / قانون مالیات بر خانه‌های خالی روی میز مسئولان خاک می‌خورد؟ / ۰ نظر
 • تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ پیام نور دبی / ۰ نظر
 • “مسعود شمس بخش” مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزیر علوم شد/ عبدالحسین فریدون سرپرستی مرکز امور هیئت علمی وزارت علوم ماند / ۰ نظر
 • آغاز ثبت نام کنکور دکتری ۹۷ / ۰ نظر
 • کودکان با نقاشی چه می‌گویند؟ / ۰ نظر
 • اعلام آخرین آمار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری ۹۶ / ۰ نظر
 • تدریس دارندگان دکتری در مقطع ارشد دانشگاه آزاد بلامانع است / ۰ نظر
 • حقایق عجیبی درباره چین که نمی‌دانستید!؟ / ۰ نظر
 • محسن هاشمی:هزینه اداره تهران حدود ۵ برابر لندن است / ۰ نظر
 • هدفگذاری صادرات ۲ میلیارد دلاری برای صنایع کوچک کشور تا پایان سال / ۰ نظر
 • کاترین اشتون: خروج آمریکا از برجام یعنی این کشور نمی‌تواند به تعهداتش پایبند بماند! / آنچه در نتیجه برجام حاصل شد، فوق العاده بود / ۰ نظر
 • مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم شد/تعامل با همه نهادهای فعال و دستگاه‌های حوزه علم و فناوری / ۰ نظر
 • دکتر ” محسن جعفری‌مذهب” پژوهشگر تاریخ،دعوت حق را لبیک گفت / ۰ نظر
 • اولویت های کاری دبیر جدید «ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور» / ۰ نظر
 • بازاری برای اظهارنظرهای داغ و جنجالی؛ مسئله‌ای به نام «سپنتا»/ آنچه گفتند، آنچه نگفتند! / ۰ نظر
 • تشریح ضرایب دروس امتحانی آزمون دکتری ۹۷ / ۰ نظر
 • رییس سازمان فضایی: تامین ماهواره مخابراتی و سنجشی با همکاری کشور خارجی/تصمیم‌گیری نهایی درباره “مصباح” تا پایان ۹۶ / ۰ نظر
 • پذیرش ۹۰ درصد داوطلبان دکتری ۹۶ دانشگاه تربیت مدرس در اولویت های بالا / ۰ نظر
 • برگزاری آزمون زبان EPT آبان‎ماه ۹۶ در روز جمعه / ۰ نظر
 • وجود ۹ گسل مشترک میان ایران و کشورهای همسایه/چالش مطالعات سامانه گسل‌ها در مرزها / ۰ نظر