جذب بیش از ۲۲ هزار نفر در آزمون دبیری و هنرآموز
جذب بیش از ۲۲ هزار نفر در آزمون دبیری و هنرآموز

دانانیوز: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: حدود ۱۹ هزار دبیر و ۳۰۰۰ هنرآموز جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

به گزارش دانانیوز، چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش از کمبود معلم ابتدایی و دبیر متوسطه رنج می‌برد؛ این درحالی است که تعداد بازنشستگان فرهنگیان هر ساله رو به افزایش است و تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان نیز به حدی که نیاز مدارس را رفع کند، نیست.

در همین راستا وزارت آموزش و پرورش برای رفع کمبود معلم ابتدایی مدارس عادی و استثنایی با همکاری سازمان سنجش آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش را در ۸ اردیبهشت امسال در سراسر کشور برگزار کرد و نتایج اولیه آن سه‌شنبه ۳۰ خرداد اعلام شد.

بر اساس گزارش‌ها وزارت آموزش و پرورش قصد دارد برای جذب دبیر متوسطه و هنر آموز هنرستان‌ها در ۱۲ مرداد سال جاری آزمونی برگزار کند.

در همین راستا ستاری فرد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: در آزمون پیش روی وزارت آموزش و پرورش، حدود ۱۹ هزار دبیر و ۳۰۰۰ هنر آموز به این وزارتخانه جذب می‌شوند.

او ادامه داد: سهم مصاحبه برای جذب دبیران ۴۰ درصد و سهم نمره نهایی و کتبی متقاضیان ۶۰ درصد است.

بر اساس گزارش‌ها، کاظمی، معاون آموزش متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش پیش‌تر گفته بود که ۲ هزار و ۱۸۴ نفر دبیر و هنرآموز وارد بدنه آموزش و پرورش می‌شوند.باشگاه خبرنگاران جوان