رشد ۵۵ درصدی شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت
رشد ۵۵ درصدی شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت

به گزارش دانانیوز: دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با مهر افزود: برای اساتید برجسته گروه علوم پزشکی ۸۴۰ مرکز تحقیقاتی وجود دارد که این مراکز تحقیقاتی به زودی چابک سازی می‌شوند. وی افزود: خروجی گروه محققان علوم پزشکی تاکنون بسیار خوب بوده است و ما به دنبال این هستیم که نتیجه کار محققان علوم […]

به گزارش دانانیوز: دکتر بهرام عین اللهی در گفتگو با مهر افزود: برای اساتید برجسته گروه علوم پزشکی ۸۴۰ مرکز تحقیقاتی وجود دارد که این مراکز تحقیقاتی به زودی چابک سازی می‌شوند.

وی افزود: خروجی گروه محققان علوم پزشکی تاکنون بسیار خوب بوده است و ما به دنبال این هستیم که نتیجه کار محققان علوم پزشکی به صورت خدمات و محصولات به مردم برسد و از این رو فن بازار سلامت را راه اندازی کرده‌ایم که به تحقق این موضوع کمک می‌کند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در بخش دانش بنیان‌ها رشد ۵۵ درصدی را شاهد بوده‌ایم.

وزیر بهداشت عنوان کرد: ۴۰ درصد از تجهیزات پزشکی در داخل کشور را دانش بنیان‌های حوزه سلامت تولید می‌کنند و امیدواریم این میزان به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

عین اللهی اظهار داشت: از میان ۷۸ هزار مقاله‌ای که در کشور تولید می‌شود ۳۱ هزار مقاله مربوط به پزشکی است. ضمن اینکه میانگین سرعت رشد علوم پزشکی از میانگین سرعت رشد علمی در کشور بالاتر است. در حالی که سرعت رشد علمی کشور ۷.۴۴ است این میزان در گروه علوم پزشکی ۸.۲۳ است.