هشتمین لیگ ملی برنامه‌نویسی دانشجویی تیرماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار می شود
هشتمین لیگ ملی برنامه‌نویسی دانشجویی تیرماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار می شود

دانانیوز: با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دیجیتال معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، هشتمین دوره مسابقه کدکاپ با هدف افزایش دانش و مهارت برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

به گزارش دانانیوز به نقل از ایسنا، پای ثابت مسابقات کدکاپ که از سال ۱۳۹۴ توسط تیم کوئرا برگزار می‌شود، مسابقات پرشور الگوریتمی است. هشتمین دوره کدکاپ در قالب «لیگ ملی برنامه‌نویسی دانشجویی» با ۶ مسابقه انتخابی آنلاین و یک مسابقه نهایی حضوری برگزار می‌شود. مسابقه نهایی با حضور نزدیک به ۲۰۰ نفر برتر از سراسر کشور بعد از پایان ترم تحصیلی در تیرماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار خواهد شد.

متقاضیان با هر سطحی از دانش فنی و تجربه‌ کاری می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و علاوه بر یک رقابت هیجان‌انگیز، از فرصت یادگیری مباحث الگوریتمی و کسب جوایز مادی و معنوی این رویداد بهره‌مند شوند.

جوایز مسابقات شامل ۴۰۰  میلیون تومان جایزه نقدی اعلام شده است.

تاریخ برگزاری مسابقه دست‌گرمی، ۱ تا ۳ اسفند ماه امسال، ۶ دور مسابقه انتخابی: ۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۸خرداد ۱۴۰۳، مسابقه نهایی و اختتامیه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، همچنین متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام و کسب اطلاع بیشتر به سامانه https://codecup.ir مراجعه کنند.