نبرد حقوقی مایکروسافت و اپیک گیمز با اپل!
نبرد حقوقی مایکروسافت و اپیک گیمز با اپل!

دانانیوز: شرکت‌های مایکروسافت و اپیک گیمز وارد یک نبرد حقوقی با اپل شده اند. مایکروسافت می‌گوید برای بازی‌هایی مثل Forza Street به Unreal Engine در iOS نیاز دارد، اما اپل این دسترسی را محدود کرده است. فصل جدید بازی شرلوک هولمز سال آینده وارد بازار می‌شود دانانیوز به نقل از انتخاب، شرکت‌های مایکروسافت و اپیک […]

دانانیوز: شرکت‌های مایکروسافت و اپیک گیمز وارد یک نبرد حقوقی با اپل شده اند. مایکروسافت می‌گوید برای بازی‌هایی مثل Forza Street به Unreal Engine در iOS نیاز دارد، اما اپل این دسترسی را محدود کرده است.

فصل جدید بازی شرلوک هولمز سال آینده وارد بازار می‌شود

دانانیوز به نقل از انتخاب، شرکت‌های مایکروسافت و اپیک گیمز وارد یک نبرد حقوقی با اپل شده اند. مایکروسافت می‌گوید برای بازی‌هایی مثل Forza Street به Unreal Engine در iOS نیاز دارد، اما اپل این دسترسی را محدود کرده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، هفته گذشته، فورتنایت با اجازه دادن به بازیکنان برای خرید V-Bucks بدون استفاده از درگاه‌های اپل و گوگل، ۳۰ ٪ از درآمد مازاد را برای خود رقم زد و به عبارتی به روزرسانی جدیدی را منتشر کرد که قوانین اپل و گوگل را دور زد. این بازی به سرعت از فروشگاه اپل و گوگل پلی استور حذف شد و اکنون اپل به دنبال تلافی حداکثری است.

از یک سو اپیک گیمز با صدور دستورالعمل مهار موقت، به دنبال مجبور کردن اپل برای بازگشت مجدد فورتنایت به فهرست اپ استور است و از سوی دیگر اپل یک پرونده قانونی را علی اپیکز راه انداخته است و حداقل تا ۲۸ دسترسی اپیک گیمز را را از کلیه ابزار‌های توسعه iOS / macOS قطع خواهد کرد، از جمله دسترسی اولیه این شرکت به نسخه‌های جدید iOS و Mac.

مایکروسافت
اما تصمیم به جلوگیری از توسعه در موتور Unreal در سراسر macOS و iOS عواقب بسیار گسترده‌ای برای توسعه دهندگان بازی شخص ثالث خواهد داشت. در حالی که Unreal یک گزینه فوق العاده محبوب برای بازی‌های گوشی‌های هوشمند نیست، اما در بسیاری از بازی‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و حتی در در برخی از نرم افزار‌های دسکتاپ برای مدل سازی سه بعدی در زمان واقعی استفاده می‌شود.

اکنون مایکروسافت در حمایت از اپیک گیمز بیانیه‌ای ارائه داده است. در حالی که این شرکت به طور خاص در مورد مسائل مربوط به درآمد برنامه و سیستم عامل‌های قفل شده اظهار نظری نکرده اعلام کرده است که دسترسی اپیک گیمز به به IOS و توسعه macOS نباید قطع شود.