محبوبه وحدانی؛ نخبه ایرانی و رتبه یک کنکور دکتری ۹۹ که محدودیت ومحرومیت را به زانو درآورد!
محبوبه وحدانی؛ نخبه ایرانی و رتبه یک کنکور دکتری ۹۹ که محدودیت ومحرومیت را به زانو درآورد!

دانانیوز: رتبه یک کنکور دکتری ۹۹ به محبوبه وحدانی دختری روستایی زاده از تبار خراسان شمالی رسید. دختری از روستای قلی از جاجرم خراسان شمالی که توانسته بود در کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز رتبه‌های خوبی را به دست آورد. دانانیوز به نقل از فرارو، محبوبه وحدانی دانشجوی نخبه‌ای که توانست برای چندمین بار […]

دانانیوز: رتبه یک کنکور دکتری ۹۹ به محبوبه وحدانی دختری روستایی زاده از تبار خراسان شمالی رسید. دختری از روستای قلی از جاجرم خراسان شمالی که توانسته بود در کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز رتبه‌های خوبی را به دست آورد.

دانانیوز به نقل از فرارو، محبوبه وحدانی دانشجوی نخبه‌ای که توانست برای چندمین بار قله‌های موفقیت را فتح کند، اکنون در فتح جدید خود رتبه یک کنکور دکتری را به دست آورد. وی پیشتر نیز توانسته بود رتبه ۱۹۸ کارشناسی و ۲ کارشناسی ارشد را به نام خود ثبت کند. محبوبه وحدانی از معدود دختران روستایی زاده است که توانسته است استعداد و توانایی خارق‌العاده خود را به نمایش بگذارد. وی ثابت کرد که بدون امکانات رفاهی و کلاس‌های متنوع که بیشتر جنبه مافیایی در کنکور را دارند، نیز می‌توان به موفقیت رسید.

وحدانی نه‌ تنها در رقابت با دانشجویان شهر‌های بزرگ توانسته است، پیروز میدان سخت موفقیت شود بلکه روی تمام امکانات و کلاس‌هایی که ادعای زیادی در کسب موفقیت برای دانش آموزان و دانشجویان دارند را نیز کم کرد. دختر روستایی زاده که با موفقیت‌های پی‌درپی خود نشان داد، همه‌چیز امکانات و رفاه نیست این روز‌ها خبرساز شده است. او به همه فهماند که موفقیت دلیل و اراده می‌خواهد، و آدمی برای رسیدن به نهایت مقصود و هدف‌هایش تنها می‌بایست بر تلاش و کوشش خود تکیه زند.

محبوبه وحدانی این روز‌ها به‌ عنوان یکی از موفق‌ترین چهره‌های مناطق محروم شناخته می‌شود که توانسته است در رقابت سنگین با رقبای خود در ماراتن کنکور دکتری ۹۹ روی سکوی اول بنشیند. وی در مصاحبه خود اعلام کرده که به‌شدت به علم و دانش علاقه‌مند‌است و قصد دارد تا تحصیلات خود را نیز بعد از دکتری ادامه دهد. وحدانی با اشاره به کمبود‌ها و محرومیت‌های روستای خود می‌گوید که در آینده حتماً به روستای خود برمی‌گردد و در راه آبادانی و پیشرفت آن تلاش می‌کند. نکته قابل‌ توجه اینکه خانم وحدانی در هیچ ‌یک از کلاس‌های کنکور در هیچ مقطعی شرکت نکرده است. وی تنها باپشتکار و تلاش خود توانسته با انتخاب روشی اصولی و مؤثر رتبه یک دکتری و رتبه‌های برتر ارشد و کارشناسی را در کشور کسب کند.

وحدانی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد، به روستا و فعالیت‌های آن علاقه زیادی دارد، و همیشه برای کار‌های خود در روستا و درس خواندن برنامه دارد. نکته قابل‌تأمل اینکه وی برخلاف هم سن و سالان خود در هیچ شبکه مجازی فعالیت نداشته و بیشتر وقت خود را صرف درس خواندن و کار‌های روزمره خانه و روستا می‌کند.