از فیلترینگ کلاب هاوس تا علت ‌مرگ آزاده نامداری!
از فیلترینگ کلاب هاوس تا علت ‌مرگ آزاده نامداری!
دانانیوز: امروز چهل و یکمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در حالی برگزار شد که به نظر می رسد او تمایلی به پاسخهای تند و آتشین به سئوالات خبرنگاران ندارد و مانند سیاستمداران حرفه ای با جوابهای دوپهلو و مبهم، سعی در آرام سازی فضایی دارد که کم کم به سمت انتخاباتی شدن می رود.

به گزارش دانانیوز، هنوز فضای رسانه ها «انتخاباتی» نیست. این را می توان از نشست خبری امروز سخنگوی قوه قضاییه هم فهمید. جایی که در دوره های گذشته، در آستانه انتخابات مهمی مانند ریاست جمهوری، با شور و هیجان بیشتری برگزار می شد ولی امروز با توجه به آنلاین بودن این نشست به خاطر کرونا و پاسخهای دوپهلو و مبهم غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا، خیلی داغ نشد.

اسماعیلی البته ترجیح داد آغاز سخن خود را با ذکری از دستاوردهای قوه قضاییه، شروع کند. او از «جهادی اقدام کردن قوه قضاییه» در تحقق شعار سال سخن گفت و تاکید کرد: «احیای بیش از ۲ هزار واحد تولیدی دلیل روشنی بر صدق این ادعاست.»

سخنگوی قوه قضاییه البته گوشه چشمی هم به انتقاداتی داشت که این روزها درباره عملکرد قوه در خصوص کاهش امنیت اجتماعی به دلیل آزادسازی زندانیان جرایم خرد مانند سرقت و اطاله دادرسی ها در محاکم شنیده می شود. اسماعیلی درباره این انتقادات گفت: «برخی توییت بازان و افراد صاحب مناصب به اجرای گزارش عملکرد نهاد مربوط خودشان عملکرد قوه قضاییه را زیر سوال بردند. ما در انجام وظیفه از کسی تشکر نخواسته ایم و نمی خواهیم اما فرافکنی را شایسته نمی‌دانیم.»

رییس کل سابق دادگستری استان تهران، در سخنانی جالب توجه از دولت خواست حالا که قوه قضاییه برای حل مشکلات واحدهای تولیدی، اقدام می کند، برای رفع مشکلات تولید همکاری کند. البته او توضیح نداد چطور می توان با ابزار دادگاه و رای قضات، چند هزار واحد تولیدی را «احیا» و «فعال» کرد.

او خطاب به دولت گفت: به سایر بخش‌های حاکمیتی توصیه می کنیم شما هم بیایید و در این مسیر قدم بردارید. حدود ۷۰ درصد واحدهای تولیدی لرستان نیمه فعال و غیرفعال بودند که با ورود قوه قضاییه در حال فعال شدن است؛ دیگران هم ورود کنند تا مشکل باقی واحدهای تولیدی رفع شود. خبرآنلاین-امید سلیمی بنی